Menu

Świat według realisty

Politycznie, gospodarczo i społecznie moimi oczami

Politycy i ich hipokryzja

realista_77

Dzisiaj skupię się na politykach i ich świecie władzy. Zacznę od partii rządzącej.

Platforma Obywatelska - u władzy od prawie 8 lat, prawdopodobieństwo dalszego pozostania u władzy szacuję na 50%, takie pół na pół. Obecna przewodnicząca partii i Premier Ewa Kopacz. Chciała być jak Margaret Thatcher, a wyszło jak Margaret Kopacz. Miała być rozprawa z górnikami, a nadal będziemy do nich dopłacać. Jeremi Mordasewicz w wywiadzie (chyba w Polsat News 2) powiedział, że dobro jakim jest węgiel kamienny należy do nas wszystkich, do każdego obywatela. Zatem jeśli dajemy górnikom to dobro powinni na tym zarabiać, a oni żądają jeszcze dopłat, czyli podwójnie nas okradają. Szczera prawda. Kolejna grupa to rolnicy, strajkują, że tak im źle, ale najazd na stolicę zrobili maszynami kosztującymi tyle, że ja w życiu nie będę widział takiej kasy! Do tego KRUS płacą w wysokości 1/4 tego co ja i nie płacą podatku dochodowego, cóż, czyż to nie jest hipokryzja?

Prawo i Sprawiedliwość - o ile wiele postulatów PiS wydaje się być słusznymi, to już ich realizacji ...... jest fikcją. Sprawa górników, czy ochrony zdrowia. Wszyscy wiemy, że jest w tej kwestii wiele wątpliwości i trzeba zmian, ale ..... pytam się jak chcecie to zrobić, konkrety? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Do tego osoby pokroju Antoni Macierewicz - czy poza sektą smoleńską, ktoś wierzy w tzw. zamach? Przecież sam Antoni w to nie wierzy. Zresztą wiara, jeżeli każdy polityk, który mówi, że jest chrześcijaninem  i by postępował zgodnie z zasadami chrześcijaństwa to nie byłoby tych wszystkich kłótni. Przecież te wszystkie frazesy to zwykła hipokryzja. A pamiętacie o obronie SKOKów przed nadzorem KNF, jak politycy PiS krzyczeli, że to zamach na ich wolność? No i wyszło szydło z worka. SKOKi - nadużycia kredytowe, kredyty udzielane po linii partyjnej i kolejne bankructwa a które my wszyscy płacimy. Ostatnio Bankowy Fundusz Gwarancyjny przelał ponad 100 mln złotych na konto Pekao S.A. w celu zabezpieczenia wykonania zobowiązań jednego ze SKOKów.

Polskie Stronnictwo Ludowe - można by napisać, że ciągle u władzy. Ludzie PSL i ich poplecznicy zagarnęli nie tylko ARiMR, ARR. Uparci jak chłopi. Dla rolnictwa i ochrony własnych interesów zrobią wszystko. Do tego unikają większych afer, co działa na ich korzyść. Chronią interesy przede wszystkim bogatych rolników i obszarników.

Sojusz Lewicy Demokratycznej - no kruca fix, Miller w swej głupocie doszedł do maksymalnej paranoi. Wystawił Panią dr. Ogórek na kandydatkę na Prezydenta RP. Przecież to już szczyt tego jak nie wiedzieć co robić, to robi się głupoty. Nie mam nic do Pani Ogórek, ale z punktu widzenia politycznego .... no comment. Panie Miller powiedział Pan kiedyś, że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna, no to Pan skończył jak stańczyk.

Nowa Prawica Rzeczypospolitej - to już jakiś chłam. Banda małolatów nakręcona teoriami anarchistycznymi przez starych pryków w muszkach. Jeżeli anarchia ma być przyszłością Państwa......biada nam. 

Twój ruch - często mówią to co myślą, ale .... społeczeństwo do tego nie dorosło.

W polityce jest jak z samochodami używanymi. Mają być ładne i błyszczeć, a to że tłuczone 4 razy to już nieistotne. Czy Polacy są aż tacy głupi, żeby tego nie widzieć? Czy nie chcą sobie zawracać głowy problemami, które są do rozwiązania, ale wymagają od nas sporo pracy? Lenistwo? Całkiem możliwe.

Krótko rzecz ujmując Polsce potrzebny jest powiew nowej polityki. Ludzi młodych obecnie trzydziestolatków, którzy już wiedzą coś o świecie, ale też widzą wady tego systemu.

W Polsce wiele problemów skupia się na prawie. Bo się coś wydarzy i politycy już krzyczą, że trzeba zaostrzyć kary. Czy to ma sens? Sam pracuję w dużej mierze z przepisami prawa i niestety to co widzę, to jest zagmatwanie przepisów, masy zakazów i wielu niejasnych niedookreślonych stwierdzeń. 

© Świat według realisty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci